Akü Bilgileri

Nanogold Start-Stop ELA    

Start-Stop Teknolojisi Nedir ?

Start-Stop yani “Dur-Kalk” sistemi, trafiğin yoğun olduğu zamanlarda ya da trafik ışıklarında aracınız hareket etmediği zaman motoru otomatik olarak durdurup, sürücü debriyaja bastığı anda ise tekrar çalıştırarak, enerji kaybını önlemeye yardımcı bir sistemdir.

Formul A

İnci Akü Formul A, A segmenti küçük araçlardan yüksek elektrik donanımına sahip E segmenti araçlara kadar geniş ürün portföyüne sahiptir. Araç üreticilerinin öncelikli tercihi Formul A, günümüz araçlarının tüm gereksinimlerini karşılayacak hatta aşacak nitelikte özel olarak dizayn edilmiştir. İnci Akü Formul A aracınıza uzun ömürlü enerji sağlar. Gelişmiş teknolojisi sayesinde bakım gerektirmez. Yüksek marş basma gücü ve sorunsuz kullanım sağlar.

Formul A Asia

İnci Akü Formul A Asia segmenti Asya’da üretilen araçlar için özel üretilmiş olup günümüz Asya tipi araçların tüm gereksinimlerini karşılayacak nitelikte özel dizayn edilmiştir. JIS (Japanese Industrial Standarts-Japon Standardı) ‘a uygun olarak üretilmiş olup tüm Asya modellerine uygun boyut özelliklerine sahiptir. JIS’a uygun ince kutup başlı olarak piyasaya sunulabilmektedir. OE (original equipment) gerekliliklerini karşılamak ve araçlara uzun ömürlü enerji sağlamak için tasarlanmıştır. İnci Akü Formul A Asia, aracınıza uzun ömürlü enerji sağlar. Gelişmiş teknolojisi sayesinde bakım gerektirmez. Yüksek marş basma gücü ve sorunsuz kullanım sağlar.

Formul A Super Heavy Duty

Super Heavy Duty Nedir?

Super Heavy Duty Serisi akülerde güçlendirilmiş plakalara ek olarak glassmat seperatörler kullanılır. Bu özel seperatörler sayesinde akünün çevrim ömrü ve vibrasyona karşı dayanımı normal akülere göre çok daha yüksektir. Düşük iç dirence sahip Super Heavy Duty aküler en zorlu yol koşullarında ve çok düşük sıcaklıklarda dahi ekstra performans gösterir.

Neden Tam Kapalı Sistem Kapak?

Akü içerisinde buharlaşan su, buşonlarda ve ikinci kapakta yoğunlaşır. Özel tasarım buşonlar, suyun aküye güvenli bir şekilde dönmesini sağlar. Böylece su kaybı ve sızıntı olmaz.

Vibrasyona Karşı Ekstra Dayanım

Özel olarak tasarlanmış daha kalın plakalar ile korozyon etkisine karşı maksimum direnç sağlanır. Pozitif elektrotta gümüş ve kalay alaşımlı kalsiyum, negatif elektrotta ise kalsiyum kullanılarak, minimum su kaybı yaşanır.

Marin

İnci Akü'nün tekneler için özel olarak tasarladığı Marin serisi, güçlendirilmiş plakaları sayesinde yüksek marş basma gücü ile maksimum performans sağlar. Şoka ve sarsıntıya karşı ekstra dayanım gösteren Marin serisi aküler özel tasarımı ile minimum su kaybı avantajı sağlarlar.

Gel Serisi

Gel Akü Nedir ?

Konvansiyonel akülerden farklı olarak içerisindeki elektrolit silica ile karıştırılarak elde edilen jele sahip bu aküler, bakım gerektirmez ve sızdırmazlık sağlar. Bunun yanı sıra derin deşarja dayanıklıdır, yüksek sıcaklıklarda bile çevrim ömürleri oldukça uzundur. Gelişmiş kimyasal yapısı sayesinde hızlı şarj olabilme özelliğine ve kısa devrelere karşı özel seperatörlere sahiptir. Uygunsuz yerleştirmelerde bile özel buşonları ile üstün güvenlik sağlar.

İnci Battery Gel Serisi aküler, uzun ömürleri, güvenli kullanımları, kısa sürede şarj olma özellikleri ile elektrik gereksinimi yüksek araçlar için en uygun çözümü İnci Akü kalitesiyle sunmaktadır. İnci Battery Gel Serisi aküler teknelerde, karavanlarda, golf araçlarında, solar uygulamalarda ve benzer yüksek enerji gereksinimi duyulan uygulamalarda kullanılmak üzere özel tasarlanmış jel elektrolit yapısı sayesinde yüksek performans sağlamaktadır. Güvenlik ve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkan İnci Battery Gel Serisi aküler, standart akülere göre yüksek çevrim ömrüne ve 4 kata kadar daha yüksek derin deşarj oranına sahiptir. Özel olarak tasarlanan tam kapalı sızdırmaz sistemli aküler iç mekanda da güvenle kullanım avantajı sağlar. İnci Battery Gel serisi aynı zamanda özel kapak ve valf kontrollü buşon sistemi sayesinde bulunduğu ortamda havalandırmaya ihtiyaç duymadan çalışabilir.